نشست بررسی طرح جامع محیط‌زیست منطقه گل‌گهر، در محل سازمان حفاظت از محیط‌زیست استان کرمان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر، در این نشست که با حضور برخی از مدیران این شرکت و مدیرکل سازمان حفاظت از محیط‌زیست استان برگزار شد به بررسی ابعاد مختلف طرح جامع محیط‌زیست منطقه گل‌گهر پرداخته شد.

خانم شاکری، مدیرکل سازمان محیط‌زیست استان در این جلسه با تمجید از طرح جامع محیط‌زیست منطقه گل‌گهر گفت: من وقتی به گل‌گهر می‌آیم و اقدامات و دستاوردها را در این منطقه می‌بینم احساس غرور و افتخار می‌کنم و گل‌گهر اولين مجموعه معدنی و صنعتی کشور است كه طرح جامع زیست‌محیطی دارد.

مدیرکل سازمان محیط‌زیست استان افزود: مجموعه صنعت و معدن و محیط‌زیست می‌توانند با همکاری و هم‌فکری و در كنار هم بودن، اثرات زیست‌محیطی را كاهش دهند و شاهد توسعه‌ای همراه با صيانت از محیط‌زیست باشیم.

مهندس نوبخت، مدیر بهداشت، ایمنی و محیط‌زیست شرکت توسعه، عمران و مدیریت منطقه گل‌گهر نیز افزود: این شرکت در راستای حفظ محیط‌زیست و رسیدن به اهداف توسعه پایدار، از چندی پیش تدوین برنامه جامع مدیریت محیط‌زیست منطقه گل‌گهر را در دستور کار خود قرار داد و این برنامه به گونه‌ای است که برای تمامی بخش‌های محیط‌زیست، برنامه‌های خاص خود را خواهد داشت.

لازم به ذکر است، با توجه به اینکه بهره‌برداری از معدن و انجام فرآیندهای معدنی و صنعتی، ناگزیر به تقابل با محیط‌زیست می‌باشد، تمام پارامترها و بخش‌های محیط‌زیست اعم از آب، خاک، هوا، پوشش گیاهی و حتی حیات‌وحش و مناطق حفاظت‌شده، تحت‌تأثیر فعاليت‌های معدنی و صنعتی قرار می‌گیرند. لذا جهت رسیدن به اهداف توسعه پایدار ضروری است همان‌طور که در خط‌مشی‌ شرکت‌های منطقه گل‌گهر آمده و اعتقاد به آن نیز وجود دارد، به گونه‌ای این اثرات تا جایی‌که ممکن است کاهش یابد و به نحوی به جای تقابل، تسامح صورت گیرد و این موارد به‌طور ویژه در طرح جامع محیط‌زیست منطقه گل‌گهر دیده شده است.

اهداف و برنامه ها

1

ايجاد زيرساخت حمل و نقل بار و تردد پرسنل و پشتيبانی، مطابق طرح جامع منطقه گل‌گهر

1- احداث سايت شانتينگ ريلی 2- احداث شبكه حمل و نقل ريلی در سطح منطقه 3- احداث شبكه معابر حمل و نقل بار 4- احداث شبكه معابر تردد پرسنل و پشتيبانی 5- احداث تقاطع‌های غير همسطح مورد نياز در منطقه

سهامداران

 

 

 

 

 

 

شرکت های سهامدار

 

 دفتر مرکزی: سيرجان كيلومتر۵۰ محور سيرجان، شيراز منطقه گل گهر، مجموعه دفاتر مديريت، بلوك ۵

 

 

Template Design:Dima Group