منطقه گل‌گهر، به‌عنوان‌ بزرگ‌ترین منطقه معدنی و صنعتی و قطب فولادی کشور شناخته می‌شود که زنجیره کامل فولاد از سنگ تا محصولات فولادی را در خود جای داده است و روز به روز شاهد توسعه و گسترش بیشتر این منطقه و تنوع در محصولات تولیدی هستیم.
بر این اساس و با توجه به گسترش این منطقه و وجود شرکت‌های مهم و قدر فولادی و صنعتی در آن، در سال‌های گذشته پس از بررسی‌ها و مطالعات فراوان، طرح تاسیس شركت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر به‌عنوان شهردار منطقه گل‌گهر در دستور کار قرار گرفت که شركت‌های اصلی منطقه گل‌گهر نیز سهامداران آن می‌باشند.
شركت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر توانسته در مدت زمان کوتاهی از تاسیس، با بهره‌گيری از منابع انسانی كارآمد، فناوری پيشرفته، ساختار اداری و مديريتی اثربخش، مشاركت موثر بخش‌های خصوصی، تامین و مصرف کالاهای استراتژیکی فولاد و سنگ‌آهن و گسترش آگاهی عمومی در منطقه گل‌گهر به‌گونه‌ای عمل نمايد تا بتواند جهت تداوم رشد و توسعه پایدار و متوازن منطقه از طریق تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای و همچنین تامین زیرساخت‌های مورد نیاز، تمامی نيازهای اساسی، زيربنایی و خدماتی را شناسایی کند كه به‌صورت مشترک در فضاهای عمومی و مشاع منطقه که مورد استفاده تمامی شركت‌های موجود در منطقه گل‌گهر است و با بهره‌وری از سرمايه و حمايت سهام‌داران نسبت به اجرای آن‌ها اقدام نمايد که این مهم، علاوه بر توجه به توسعه ظرفیت‌های منطقه، مستلزم رویکردی فعال و پویا با ورود به حوزه‌های جدید است.
یکی از مهم‌ترین مسائلی که بایستی همزمان با گسترش و توسعه منطقه و تکمیل زنجیره فولاد به‌طور جدی در دستور کار قرار گیرد، تامين و توليد قطعات مصرفی و موردنياز كارخانجات صنعتی بزرگ و صنایع پایین‌دستی فولاد مستقر در منطقه است که بر اساس طرح جامع منطقه گل‌گهر و با توجه به اساسنامه، ماهیت و ماموریت محوله از مدت‌ها پیش، طرح احداث بزرگترين شهرک تخصصی صنعتی منطقه جنوب‌شرق کشور در دستور کار می‌باشد که کلیه اقدامات فنی، مهندسی و مديريتی این طرح با توجه به اساسنامه، ماهیت و ماموریت به عهده شركت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر می‌باشد و قطعا احداث آن تاثیر بسیار شگرفی در توسعه و پیشرفت منطقه گل‌گهر خواهد داشت.
همچنین در چشم‌انداز آتی این شرکت علاوه بر نقش هُلدینگ، موضوعات و مسائل استراتژیک گل‌گهر در سطح کسب و کار هم شناسایی و راهکارهای رفع آن‌ها برای دستیابی به موفقیت پایدار شناسایی و تعیین می‌گردند، به‌نحوی که ارکان جهت‌ساز کسب و کارهای گل‌گهر، همسو با چشم‌انداز منطقه گل‌گهر باشد.
شرکت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر، همچنین با فعالیت‌های گسترده و پيشرفته در حوزه ICT، اورژانس، آتش‌نشانی، فضای سبز و ... در سطح منطقه گل‌گهر، رویکردی نوین و فصل جدیدی از ارائه خدمات در این حوزه‌ها را در منطقه بزرگ گل‌گهر به‌وجود آورده است.
پیگیری طرح جامع منطقه گل‌گهر، طرح جامع محیط‌زیست منطقه گل‌گهر و طرح جامع فضای سبز منطقه گل‌گهر نیز از جمله مواردی هستند که تحت‌عنوان طرح‌های جامع شرکت در حال پیگیری و انجام می‌باشد و از نظر بسیاری از کارشناسان و صاحب‌نظران، اجرا و عملیاتی شدن آن‌ها، اثرات شگرفی در توسعه و پیشرفت منطقه گل‌گهر خواهد داشت.
بر این‌باور هستیم که منطقه گل‌گهر می‌تواند با تأمین سنگ‌آهن و فولاد مورد‌نیاز برای توسعه پایدار در اقتصاد و آینده صنعتی کشور، نقش‌آفرینی فعّال داشته و یک بازیگر و کنش‌گر اثرگذار در سپهر صنعت و اقتصاد ایران اسلامی عزیز و منطقه خاورمیانه باشد.

سهامداران

 

 

 

 

 

 

شرکت های سهامدار

 

 دفتر مرکزی: سيرجان كيلومتر۵۰ محور سيرجان، شيراز منطقه گل گهر، مجموعه دفاتر مديريت، بلوك ۵

 

 

Template Design:Dima Group