منطقه گل‌گهر، پیشتاز در توسعه فضای سبز

پانزدهم اسفندماه امسال، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای، رهبر معظّم انقلاب اسلامی در مراسم درختکاری فرمودند: تخریب محیط زیست، واقعاً بلای بزرگی است که زندگی آینده‌ی بشر را به خطر می‌اندازد. بنابراین هم مسئولان و هم آحادِ مردم باید مقابل آن بِایستند.

در آستانه ۱۵ اسفندماه روز درختکاری، آیین باشکوه درختکاری در منطقه گل‌گهر با حضور مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، امام‌جمعه و فرماندار ویژه شهرستان سیرجان، جمعی از معاونین و مدیران شرکت گل‌گهر، مدیران عامل و معاونین شرکت‌های منطقه گل‌گهر و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت توسعه، عمران و مدیریت گل‌گهر، از آنجا که توسعه فضای سبز یکی از ارکان توسعه پایدار و ارتقای بهره‌وری است، این شرکت  به‌عنوان متولی احداث و نگهداری فضای سبز در مناطق مشاع شرکت‌های منطقه، مطابق طرح جامع فضای سبز تعیین شده است.

در راستای تاکیدات مهندس عتیقی مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، اقداماتی همچون؛ ایجاد و نگهداری فضای سبز در حاشیه معابر و رفوژهای میانی، معابر و میادین موجود، جنگل‌کاری‌های مناطق پيش‌بينی شده در طرح جامع منطقه، احداث نهالستان و گلخانه‌های منطقه و ایجاد شبکه‌های آبياری و تاسیسات مربوطه به‌طور جدی در دستور کار شرکت توسعه، عمران و مديريت منطقه گل‌گهر قرار گرفته است.

در طرح درختکاری امروز  نیز اهدافی همچون؛ کشت گیاهان بومی فصلی به منظور زیباسازی فضای سبز مناطق مشاع طرح جامع منطقه گل گهر، استفاده از گیاهان چوبی مقاوم به منظور زیباسازی و ایجاد سایه در مناطق انباشت باطله معدنی و محدوده‌های مجاور منطقه، معرفی مهم‌ترين گونه‌های بومی با پتانسیل زینتی مناسب استفاده در مناطق معدنی شهرستان سیرجان، معرفی گونه‌های زینتی متحمل به خشکی برای فصول گرم سال و استفاده از گیاهان بومی با حداقل نیاز آبی سالانه مورد توجه قرار گرفته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

اهداف و برنامه ها

1

ايجاد زيرساخت حمل و نقل بار و تردد پرسنل و پشتيبانی، مطابق طرح جامع منطقه گل‌گهر

1- احداث سايت شانتينگ ريلی 2- احداث شبكه حمل و نقل ريلی در سطح منطقه 3- احداث شبكه معابر حمل و نقل بار 4- احداث شبكه معابر تردد پرسنل و پشتيبانی 5- احداث تقاطع‌های غير همسطح مورد نياز در منطقه

سهامداران

 

 

 

 

 

 

شرکت های سهامدار

 

 دفتر مرکزی: سيرجان كيلومتر۵۰ محور سيرجان، شيراز منطقه گل گهر، مجموعه دفاتر مديريت، بلوك ۵

 

 

Template Design:Dima Group